Kosmetologia
/
0 Comments
/

Peeling w kosmetyce

Po okresie wakacyjnym, a szczególnie tegorocznym, warto pamiętać o odpowiednim peelingu.
Jak wiemy, słońce wysusza skórę, a w tym roku operowało ono niemal bezustannie.
Peeling pozwoli nam usunąć martwe komórki naskórka, przez co odświeży skórę.
Odetkamy w ten sposób również pory, które nie zawsze reagują dobrze na emulsje z filtrem, szczególnie w czasie upałów.
Nie zapominajmy oczywiście o odpowiednim nawilżeniu po wykonaniu tego istotnego zabiegu.

Polecam trzy najlepsze i najskuteczniejsze rodzaje peelingów:

1. PEELING KAWITACYJNY

czyli peeling ultradźwiękami, delikatny, wykonywany systematycznie jest bardzo skuteczny i daje świetne rezultaty przy skórach delikatnych, wrażliwych, suchych. Wspaniale usuwa wągry na nosie, brodzie i czole. Ma również działanie sterylizujące i antybakteryjne. Fajnie go połączyć z maską nawilżającą, odżywczą, płatem kolagenowym lub sonoforezą. Najlepszy efekt uzyskamy wykonując peeling kawitacyjny co ok. 10 dni w serii 5 – 8 zabiegów w zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry.

2. MIKRODERMABRAZJA DIAMENTOWA

czyli ścieranie martwego naskórka za pomocą głowicy diamentowej. Wspaniale wygładza skórę już po pierwszym zabiegu. Stopień ścierania naskórka jest kontrolowany pod moim okiem i jest indywidualny dla każdej skóry. Mikrodermabrazja ma również działanie rozjaśniające przez co skóra wygląda na młodszą, świeższą i promienną. Polecam dla skór mocno zanieczyszczonych, przesuszonych słońcem, zrogowaciałych i przetłuszczających się. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie skóry, które ustępuje po kilku godzinach. Poprzez zasysanie skóry przez głowicę pobudzamy fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny. Najlepszy efekt uzyskamy wykonując mikrodermabrazję co 14 dni w serii od 4 do 6 zabiegów.

3. PEELINGI KWASAMI OWOCOWYMI

czyli alfa-hydroksykwasy AHA , do których zaliczamy kwas migdałowy, glikolowy i pirogronowy. Występują w różnych stężeniach i są przeznaczone do różnego rodzaju cer. Mają za zadanie złuszczać naskórek i pobudzać go do regeneracji przez co skóra staje się odświeżona, oczyszczona, wygląda na młodszą, wygładzają się drobne zmarszczki i wyrównuje koloryt. Ilość zabiegów, częstość wykonywania i rodzaj kwasu dobieram indywidualnie dla każdego klienta. Pamiętaj że, efekty są świetne tylko przy regularnym i systematycznym wykonywaniu zabiegów.

Musisz wiedzieć, że podstawą pielęgnacji skóry twarzy są trzy kroki  OCZYSZCZAJ – ZŁUSZCZAJ – ODŻYWIAJ

Warto odwiedzić gabinet kosmetyczny i skorzystać z profesjonalnych peelingów złuszczających. Okres jesieni to idealny moment na tego typu zabiegi.

5 z 8 głosów