Bez kategorii
/
0 Comments
/

Peeling chemiczny i mechaniczny w kosmetyce

Dla każdego czas biegnie nieubłaganie. Działanie promieniowania UV, zanieczyszczenie środowiska czy niewłaściwa pielęgnacja potrafią dodatkowo przyspieszyć proces starzenia się skóry. Jedną z najpopularniejszych metod przeciwstarzeniowych jest peeling chemiczny, czyli złuszczanie martwych komórek naskórka i pobudzenie skóry do wytwarzania nowych komórek z użyciem preparatów chemicznych. Cykl życia komórek skóry trwa około miesiąca. W tym czasie komórki odpowiedzialne [...]
Problemy z suchą skórą - jak sobie z nią radzić?
Kosmetologia
/
0 Comments
/

Cera sucha – jak sobie z nią radzić?

Cera sucha charakteryzuje się nadmiernym rogowaceniem, szorstkością w dotyku, ma skłonności do pęknięć i zmarszczek, nie ma połysku jest matowa, zwykle bywa bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych.

Kosmetologia
/
0 Comments
/

Walka z przebarwieniami

Najczęstszą przyczyną powstawania przebarwień i zmian barwnikowych jest promieniowanie słoneczne. Nadmierna ekspozycja skóry na słońce, która nie jest chroniona filtrem UV skutkuje przebarwieniami umiejscawianymi najczęściej na czole, nosie, policzkach, dekolcie i ramionach.

Kosmetologia
/
0 Comments
/

Problem z pękającymi naczynkami

W skórze znajdują się naczynia krwionośne które kurczą się i rozszerzają w zależności od warunków atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr, mróz, a także stres, długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, nie odpowiednia dieta i uwarunkowanie genetyczne.

Walcz skutecznie z trądzikiem także domowymi sposobami
Kosmetologia
/
0 Comments
/

Walka z trądzikiem

Trądzik dopada miliony osób na całym świecie, głownie przypisywany jest nastolatką i kojarzony z okresem dojrzewania, jednak coraz częściej pojawia się też u kobiet w wieku 30 – 40 lat, głównie z powodów hormonalnych.

Musicie wiedzieć że walka z trądzikiem wymaga czasu, cierpliwości i systematyczności.

2018 Gabinet Kosmetologii Katarzyna Korab | Polityka prywatności